Okulista Jadwiga Bernardczyk – Meller

Okulista Jadwiga Bernardczyk – Meller 2019-10-14T14:26:50+00:00

Okulista w Poznaniu

Okulista Poznań

Ludzkie oko to jeden z najważniejszych organów w naszym ciele. Zmysł wzroku to jeden z pięciu zmysłów jakimi dysponujemy i w znacznej mierze wpływa na komfort życia oraz poznawanie otaczającego nas świata dostarczając około 80% informacji z otaczającego nas świata. Oczy są dla każdego z nas niezwykle ważne i trzeba dbać o nie w odpowiedni sposób. Nie należy zatem zaniedbywać regularnych badań oraz warto reagować, gdy zauważymy coś niepokojącego.
Jak zachować mocny wzrok?

Zdrowy wzrok to podstawa

Wszelkie wątpliwości czy obawy powinny być skonsultowane z lekarzem, który odpowiedni sposób postawi diagnozę i poprowadzi leczenie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oczy to bardzo wrażliwe organy i szczególnie łatwo można je podrażnić lub nabawić się nieprzyjemnego i bolesnego zapalenia. Dlatego nawet najmniejsza zmiana lub obniżenie komfortu patrzenia powinno być podstawą do wizyty u okulisty.

 

Odpowiednie kwalifikacje

Okulistyka w PoznaniuJadwiga Meller-Bednarczyk z Poznania to specjalista w zakresie chorób oczu, pomagająca ludziom od wielu lat i posiadająca odpowiednie doświadczenie w swojej dziedzinie. Doktor nauk medycznych, posiadająca wiedzę pozwalającą na zastosowanie leczenia dla nawet najbardziej skomplikowanych przypadków. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim dobrem pacjentów i zapewnieniem im należytego komfortu w trakcie trwania całego leczenia. Zawsze dobiera najlepsze metody terapeutyczne oraz rozwiązanie zapewniające szybki powrót do zdrowia. Jadwiga Meller to okulista ze szczególnym zamiłowaniem do neurookulistyki, diagnostyki chorób genetycznie uwarunkowanych oraz nabytych siatkówki, jak i nerwu wzrokowego. Swoją praktykę prowadzi w dwóch miejscach. Jest to gabinet okulistyczny w mieście Września, wchodzący w skład Zespołu Lekarzy Rodzinnych „Medinet” przy ulicy Legii Wrzesińskiej oraz Ośrodek Okulistyki Klinicznej Bon Medic w Poznaniu, mieszczący się przy ulicy Złotowskiej.

 

Badanie wzroku dziecka

Wzrok u najmłodszych

Jadwiga Bednarczyk jako ceniony okulista z miasta Poznań szczególną uwagę przywiązuje okulistyce dziecięcej. Rozwój narządu wzroku u najmłodszych jest niezwykle ważnym zagadnieniem i odpowiednie rozpoznanie pojawiających się wad to kluczowa kwestia, wpływająca na komfort późniejszego życia. Warto zaznaczyć, że początkowe symptomy zmian dotyczących wzroku mogą pojawić się w pierwszych dniach od narodzin. Okres noworodkowy i niemowlęcy jest szczególnie ważny pod tym względem i należy przyłożyć odpowiednią uwagę do obserwacji malucha. Jak wskazuje okulista Jadwiga Meller-Bednarczyk często pojawiającym się problemem w pierwszych dniach czy tygodniach życia jest tzw. „ropienie” oka. Spowodowane jest to niedrożnością kanałów łzowych, a tym samym sklejaniem oczu dziecka, które zazwyczaj trzeba pomóc otwierać. W takim przypadku należy zgłosić się do gabinetu okulistycznego, np. we Wrześni, gdzie lekarz zastosuje odpowiednie leczenie. Skutecznym rozwiązaniem, na które wskazuje także okulista Jadwiga Bednarczyk-Meller z Poznania jest leczenie zachowawcze, polegające na regularnym przemywaniu brzegów powiek dziecka, stosowanie właściwych kropli, a także masowanie okolic woreczka łzowego.

 

Zapobieganie chorobom oczu

Profilaktyka kluczem do sukcesu

Okulista Jadwiga Meller-Bednarczyk zachęca do obserwacji wzroku najmłodszych, która może pomóc w szybkim wykryciu pojawiających się zmian. Wśród częstych problemów okulistycznych u najmłodszych są objawy gorszego widzenia, mrużenia oczu czy niewłaściwe ustawieniem gałek ocznych. Takie odstępstwa jak zez mogą być jednym z objawów poważniejszych schorzeń.

 

Usługi okulistyczne na najwyższym poziomie

Badanie wzrokuCo roku gabinet okulistyczny w mieście Września, Poznań czy innych miejscowościach przyjmuje małych pacjentów, którzy cierpią na wymienione choroby. Profilaktyka i leczenie zachowawcze to podstawowe czynności, które powinny być przestrzegane przez każdego rodzica. Warto zatem zapobiegać, aniżeli leczyć i martwić się rozwojem choroby.

Gabinet okulistyczny we Wrześni, prowadzony przez okulistę Jadwigę Meller-Bednarczyk odznacza się profesjonalnym i indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. W przeprowadzanym leczeniu najważniejsze jest dobro oraz komfort leczonej osoby, dlatego leki oraz sposób terapii dobierany tak, aby przyniosła jak najlepsze efekty. Jadwiga Meller-Bednarczyk posiada odpowiednie i wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu skutecznie podejmuje się leczenia każdej przypadłości związanej ze zmysłem wzroku zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Pracuje na wysokiej jakości sprzęcie, który pozwala na dokładne zbadanie oczu oraz postawieniu trafnej diagnozy, według której można stosować najskuteczniejszą terapię.

 

Gabinet okulistyczny w Poznaniu - wizytaProfesjonalizm i odpowiednie działanie

Jadwiga Meller-Bednarczyk w swojej pracy zajmuje się leczeniem chorób oczu, w tym także kuracją schorzeń powierzchni oka. Kompleksowe działanie pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów oraz szybki powrót do zdrowia.